لئوناردو دی‌کاپریو Leonardo DiCaprio

دانلود فیلم و سریال خارجی دوبله و زبان اصلی

https://tinymovi.ir/

لئوناردو دی‌کاپریو Leonardo DiCaprio

کمتر بازیگری در دنیا به اندازه لئوناردو دی کاپریو حرفه ای متفاوت داشته اند. دی کاپریو از آغازی نسبتاً فروتنانه، به عنوان یکی از بازیگران مکمل سریال کمدی دردهای رو به رشد (1985) و فیلم های ترسناک ک

کمتر بازیگری در دنیا به اندازه لئوناردو دی کاپریو حرفه ای متفاوت داشته اند. دی کاپریو از آغازی نسبتاً فروتنانه، به عنوان یکی از بازیگران مکمل سریال کمدی دردهای رو به رشد (1985) و فیلم های ترسناک ک

جدید ترین مطالب سایت

Last posts
لئوناردو دی‌کاپریو Leonardo DiCaprio
خلاصه داستان :

کمتر بازیگری در دنیا به اندازه لئوناردو دی کاپریو حرفه ای متفاوت داشته اند. دی کاپریو از آغازی نسبتاً فروتنانه، به عنوان یکی از بازیگران مکمل سریال کمدی دردهای رو به رشد (1985) و فیلم های ترسناک کم هزینه، مانند Critters 3 (1991)، به یک دلقک نوجوان مهم در دهه 1990 تبدیل شده است، به عنوان بازیگر نقش اول در فیلم فیلم هایی مانند رومئو + ژولیت (1996) و تایتانیک (1997) تا پس از آن تبدیل به مردی پیشرو در فیلم های پرفروش هالیوود شوند که توسط کارگردانان مشهور بین المللی مانند مارتین اسکورسیزی و کریستوفر نولان ساخته شده اند.

لئوناردو ویلهلم دی کاپریو در 11 نوامبر 1974 در لس آنجلس، کالیفرنیا، تنها فرزند ایرملین دی کاپریو (نام خانوادگی ایندنبیرکن) و هنرمند سابق کتاب های مصور جورج دی کاپریو به دنیا آمد. پدرش اصالتا ایتالیایی و آلمانی دارد و مادرش که آلمانی الاصل است اصالتاً آلمانی و روسی دارد. نام میانی او "ویلهلم" نام کوچک پدربزرگ مادری او بود. پدر لئوناردو به عنوان یک هنرمند و توزیع کننده عناوین کمیک فرقه ای به جایگاه کوچکی دست یافته بود و حتی در چندین شماره از American Splendor، مجموعه کتاب های کمیک نیمه اتوبیوگرافیک مذهبی توسط مرحوم "هاروی پکار"، یکی از دوستان جورج، به تصویر کشیده شد. مهارت های اجرایی لئوناردو در اوایل برای والدینش آشکار شد، و پس از قرارداد با او با یک عامل استعداد که می خواست لئوناردو با نام هنری "لنی ویلیامز" اجرا کند، دی کاپریو شروع به حضور در تعدادی از تبلیغات تلویزیونی و برنامه های آموزشی کرد.

دی کاپریو توجه تهیه کنندگان را به خود جلب کرد و او را در نقش های کوچک در تعدادی از سریال های تلویزیونی مانند روزان (1988) و لیسی جدید (1989) انتخاب کردند، اما در سال 1991 بود که دی کاپریو اولین فیلم خود را در Critters ساخت. 3 (1991)، یک فیلم ترسناک کم‌هزینه. در حالی که Critters 3 (1991) کمک چندانی به نمایش توانایی‌های بازیگری دی کاپریو نکرد، به او کمک کرد تا فیلم نمایشی خود را توسعه دهد و توجه افراد پشت کمپ کمدی دردهای رو به رشد (1985) را به خود جلب کند، که در آن لئوناردو در نقش " پسر عموی اولیور» نقش یک پسر جوان بی خانمان که با سیورز نقل مکان می کند. در حالی که دوره حضور دی کاپریو در فیلم "دردهای رو به رشد" (1985) بسیار کوتاه بود، زیرا یک سال پس از پیوستن وی به این مجموعه کمدی تبر شد، این امر به جلب توجه دی کاپریو کمک کرد و پس از پایان سریال، دی کاپریو شروع به تست بازیگری برای نقش هایی کرد که در آن ها جایزه را دریافت می کرد. فرصتی برای اثبات بازیگری خود

لئوناردو در اوایل دهه 1990 طیف متنوعی از نقش‌ها را ایفا کرد، از جمله جوانی با مشکلات ذهنی در فیلم «گیلبرت گریپ چه می‌خورد» (1993)، تفنگچی جوان در «سریع و مردگان» (1995) و معتاد به مواد مخدر در یکی از چالش‌برانگیزترین نقش‌هایش. تا به امروز، جیم کارول در The Basketball Diaries (1995)، نقشی که ریور فینیکس فقید در ابتدا به آن ابراز علاقه کرد. در حالی که این نقش های متنوع به تثبیت شهرت لئوناردو به عنوان یک بازیگر کمک کرد، تا زمانی که او در نقش رومئو مونتاگ در باز لورمن بازی کرد. رومئو + ژولیت (1996) که لئوناردو به یک ستاره واقعی سینما تبدیل شد. سال بعد، دی کاپریو در فیلم دیگری درباره عاشقان محکوم به فنا، تایتانیک (1997) بازی کرد، که تمام رکوردهای باکس آفیس پیش از آن را شکست، زیرا در آن زمان، تایتانیک (1997) به پرفروش ترین فیلم تمام دوران تبدیل شد. و شهرت دی کاپریو را به عنوان یک دلقک نوجوان تثبیت کرد. دی کاپریو پس از کارش در فیلم تایتانیک (1997) برای چند سالی خود را پایین نگه داشت و نقش‌هایی در فیلم مردی با نقاب آهنین (1998) و کم‌هزینه ساحل (2000) از معدود نقش‌های برجسته او در طول این دوره بود. این دوره.

در سال 2002، او با نقش‌های اصلی در فیلم‌های «اگر می‌توانی مرا بگیر» (2002) و «دار و دسته‌های نیویورک» (2002) که اولین همکاری‌اش با کارگردان مارتین اسکورسیزی بود، به سینماهای سراسر جهان بازگشت. دی کاپریو با دستمزد فعلی 20 میلیون دلار در هر فیلم، اکنون یکی از بزرگترین ستاره های سینما در جهان است. با این حال، او فعالیت حرفه ای خود را فقط به بازی در فیلم محدود نکرده است، زیرا دی کاپریو یک محیط بان متعهد است که به طور فعال در بسیاری از مسائل زیست محیطی شرکت دارد و تعهد او به این موضوع باعث شد تا در فیلم مستند ساعت یازدهم شرکت کند. وضعیت محیط طبیعی دی کاپریو به عنوان فردی که از نقش های کوچک در تبلیغات تلویزیونی به یکی از معتبرترین بازیگران جهان تبدیل شده است، یکی از متنوع ترین حرفه ها را در سینما داشته است. دی کاپریو همچنان به مخالفت با قراردادها در مورد انواع نقش‌هایی که می‌پذیرفت ادامه داد، و در دوران حرفه‌ای‌اش اکنون شاهد حضور او در نقش‌های همه‌ستاره‌ای در فیلم‌های اکشن هیجان‌انگیز مانند The Departed (2006)، جزیره شاتر (2010) و کریستوفر نولان Inception (2010) است. دی کاپریو همچنان با امتناع از انطباق با هر گونه کلیشه ای درباره بازیگران، تماشاگران را شگفت زده می کند.

در سال 2012، او نقش یک شخصیت شرور سبیل چرخان را در جنگو رها شده (2012) و سپس شخصیت ادبی تراژیک جی گتسبی در گتسبی بزرگ (2013) و جردن بلفورت در گرگ وال استریت (2013) بازی کرد.

دی کاپریو علاقه زیادی به اهداف زیست محیطی و بشردوستانه دارد و در سال 2010 1,000,000 دلار به تلاش های امدادی زلزله اهدا کرد، همان سالی که 1,000,000 دلار به انجمن حفاظت از حیات وحش کمک کرد.

توضیحات / دانلود گزارش کد : 641

اخبار سینما

اخبار سینمای داخل و خارج

250 فیلم برتر

250 فیلم برتر از نگاه سایت imdb

نقد و بررسی

نقد و بررسی بهترین فیلم های جهان